Wynik TK bez kontrastu u 67-latka

m, 67,niepalący,tk bez kontr: 2zmiany ognisk.w seg.3 płuca prawego, przy naczyniach sr.10mm(1m40) oraz podopłucnowo śr. 3,5mm (1m49)-zmiany niejednozn.Co to może być?Innych zmian ognisk. nie wyk.Zrosty opłucnowe.Jamy opłucn wolne.Węzły chłonne śródpier i wnęk płucnych niepowięk.Aorta piers.nieposzerz.Śledziona niepowięk, Prawdopod.drobny guzek śr. 8mm w lewym nadner.Str kost bez ognisk destr.USG jamy brzusznej-wszystko w normie.Jakie badania zrobić,po jakim czasie? Kontrast nie może(podano jod)

Aleksander Ropielewski

Sugeruję bronchoskopię w celu dokładniejszej oceny guzków wykrytych w klatce piersiowej. Bez tego i wiadomości o objawach klinicznych ni jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.