Wynik TK głowy 40-letniej osoby do analizy

Mężczyzna 40 lat, proszę o interpretacje wyniku TK głowy. ,,w podstawnej cześci jąder podkorowych po stronie prawej drobne ognisko hypodensyjne śr. 2-3mm, bez cech wzmocnienia kontrastowego- przebyta zmiana niedokrwienna?" TK wykonałem ze wzg. na 3 ataki objawiające się najpierw mroczkami w widzeniu, potem częściową utratą pola widzenia w prawym oku -trwało około 30min następnie przychodził dość silny tępy ból głowy po prawej stronie. Czy to ognisko było przyczyną tych objawów?

Aleksander Ropielewski

Należałoby ustalić czy jest to zmiana świeża czy też starsza. Nie można wykluczyć, że zaburzenia widzenia są spowodowane powyższą zmianą. Większą pewność zyskałbym po przeprowadzeniu badania neurologicznego i wykluczenia przyczyn okulistycznych, dlatego sugeruję wizytę u neurologa, a później ew. u okulisty.