Wynik wymazu z odbytu 19-latka

Witam. Zrobiłem ostatnio badanie wymazu z odbytu. Wyizolowano 3 drobnoustroje: Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae i Citrobacter freundii. Mam nadzieje, że ten ostatni "freund" oznacza że to przyjazne bakterie. Proszę o zanalizowanie tych wyników, czy te bakterie mają tam się znajdować czy niekoniecznie. Z góry dziękuje doktorom za pomoc.

Piotr Pilarski

Wynik jest prawidłowy. Takie bakterie mogą znajdować się w kale.

Pozdrawiam.