Wyniki 6-latki

Proszę o interpretację wyników mojej córki. Przez dwa miesiące pediatra kazał brać ferrum. Miesiąc temu odstawiliśmy, dziś zrobiliśmy badania: OB - 8, wbc - 5,3, rbc - 4,48, hgb - 12,2, hct - 39,0, mcv - 87, mch - 27,2, mchc - 31,3, rdw - 12,4, mpv - 10,4, pdw - 12,7, plt – 238, lym - 2,9, lym% - 54,4, mon - 0,4, mon% - 6,8, neut - 2, neut% - 37,1, eo - 0,1, eo% - 1,3, baso - 0,0, baso% - 0,4, żelazo - 63,3.
ponad rok temu

Witam,

Zamieszczone w pytaniu wyniki są prawidłowe w odniesieniu do płci i wieku. Stężenie żelaza jest również w normie, ale blisko jej dolnej granicy. Wskazana wizyta u pediatry w celu rozważenia oznaczenia parametrów gospodarki żelazowej - głównie zasobów w ustroju.

Pozdrawiam