Wyniki badań hormonalnych a trądzik

Witam, mam 28 lat. Miałam wykonać badania hrmonalne w 6 dniu cyklu. Proszę o interpretację. Czy te wyniki mogą mieć wpływ na stan cery(trądzik). Czy w za takimi wynikami mogę starać się zajść w ciąże? FSH - 7,94mlU/ml LH - 7,57mlU/ml Estradiol - 23,91pg/ml Prolaktyna 463.40mlU/l Testosteron - 34,15ng/dl Dziękuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystkie badania z wyjątkiem poziomu prolaktyny są w normie. Poziom prolaktyny jest znacznie podwyższony co może mieć wpływ na kondycję min skóry. Zajście w ciążę może być w tym momencie utrudnione gdyż hiperprolaktynemia nie sprzyja temu procesowi. Konieczna jest diagnostyka w tym kierunku.