Wyniki badania krwi u 13-letniego dziecka

Witam . Otrzymalam wyniki syna , wiek 13 lat i 3 miesiace , wynik monocytow oraz limfocytow mnie bardzo zaniepokoil - MON% 15 , LYM - 18,1 % . Prosze o pomoc w ich interpretacji , wiem ze monocytow jest za duzo a limfocytow za malo , ale nie wiem co moze byc powodem i boje sie bardzo :(

Magdalena StusiĹska

Takie przesunięcia w odsetku białych krwinek mogą zdarzyć się np. po infekcji. Jeżeli dziecko nie ma żadnych innych niepokojących objawów- proszę się nie martwić.