Wyniki badania krzywej cukrowej po półtora roku starań o ciążę

Witam , Chciałam prosić o poradę. Staram się o ciąże półtora roku, od dwóch miesięcy lecze się z powodu wysokiej prolaktyny, badałam ją 3 razy w tym jeden raz z obciążeniem wtedy byłą 11 razy norma przekroczona. Wyniki na czczo to: 18, 28, 34. Ginekolog zalecił również zrobienie krzywej cukrowej z oznaczeniem insuliny. Oto wyniki: glukoza: na czczo: 102 mg/dl po 30 min: 163 mg/dl po 60 min: 102 mg/dl po 120 min: 126 mg/dl insulina: na czczo 14,0 ulU/ml po 30 min:: 174,3 ulU/ml po 60 min: 71,9

Piotr Pilarski

Wynik wskazuje na insulinoooporność. Potrzebne są dodatkowe badania hormonalne. Sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.