Wypadanie włosów u 27-latka

Witam nie mam podstaw genetycznych do łysienia ,a mimo tego wypadują mi włosy. Mam 27 lat a włosy wypadują mi od ponad 5 lat. Mój ojciec ma 52 lata i ma 2 razy wiecej włosów niż ja. Dziadkowie już nie żyją ale oni mieli wiecej włosów niż ja teraz! Poza tym od ponad 3 lat mam nadmierne owłosienie na klatce piersiowej, brzuchu. Od roku zaczęły mi rosnąć włosy na pleceach i barkach.Prowadzę zdrowy tryb życia. Nigdy nie paliłem papierosów. Alkohol i kawę piję od świeta. Czy iść do Endokrynologa?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, oczywiście moze sie Pan udac do endokrynologa jednakże moze to byc wynik naturalnych procesów hormonalnych i badania które Pan wykona będę całkowicie w normie. Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
wizyta u endokrynologa na pewno nie zaszkodzi, jednak być może jest to proces zależny od hormonów i genetyki. Jeśli chce Pan przeprowadzić bardzo dokładną diagnostykę można też skonsultować się z dermatologiem.