Wypadanie włosów u kobiety

Jestem kobietą.Mam 56 lat.Bardzo wypadają mi włosy.Zaczęlam stosować wierzbownice drobnokwiatową i palmę sabałowa zawartą w Prostenalu,ale nie jestem pewna czy sobie nie zaszkodzę?biorę po jednej tabletce od kilku dni.Zauważyłam,ze ogólnie czuje się jakby spokojniej.Dodam,że na wzmocnienie włosów stosowałam już przeróżne leki i nic nie pomagało! Nawet leki od lekarzy.Moje znaczne ubytki włosów wyglądają jak przy łysieniu androgenowym u kobiet! Mam obawy,że za rok będę musiała nosic perukę.Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim powinna się Pani skonsultować ze specjalistą dermatologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci właściwe badania dodatkowe. Postawienie konkretnej diagnozy, tj. ustalenie przyczyny wypadania włosów jest bowiem najbardziej istotne. Umożliwi to wdrożenie leczenia przyczynowego, a takie jest najbardziej skuteczne. Zdecydowanie nie polecam stosowania preparatów typu Prostenal na własną rękę.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow