Wysoki poziom D-dimerów a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od ponad 7 lat biorę antykoncepcyjne.W połowie listopada miałam badanie d-dimerów wynik wynosił ponad 7000 jednostek. Zostałam w szpitalu na obserwacji w kierunku zakrzepicy żył. Od tego momentu nie brałam pigułek.Miałam robionego Dopplera, usg brzucha, tk klatki piersiowej i głowy z kontrastem i bez, nic nie znaleziono. Miałam podawany dożylnie Clexane, po wyjściu ze szpitala wynik wynosił 6500. Po miesiącu wzrósł do ponad 15000. Nie mam żadnych objawów. Czy mimo wyniku mam pole do obaw?

Skoro wszystkie badania wychodzą w porządku to raczej nie ma powodu do obaw. Oczywiście na pewno nie wolno zażywać środków antykoncepcyjnych, ani jakichkolwiek preparatów zwiększających krzepliwość krwi. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z hematologiem w kierunku podejrzenia zespołu antyfosfolipidowego.