Wysoki poziom progesteronu a problemy z cerą i nieregularne miesiączki

Witam, mam wysoki 17OH progesteron 9,6ng/ml (norma 0,2-1,3) a po stymulacji ACHT wynosi ponad 20ng/ml. Cholesterol 5,4mmol/l (norma 3,2-5,2), witamina D total 13,58ng/ml norma (30-80), kortyzol 28,8ug/dl (norma 2,3-19,4). Ponadto mam wielkie problemy z cerą i nieregularne miesiączki. Reszta wyników jest w normie. W przeszłości (6 lat) przez kikla miesięcy zażywałam antybiotyki na cerę tetracylkinę Co te wyniki mogą oznaczać? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Konieczna jest wizyta u enodkrynologa. Zaburzenia hormonalne mogą świadczyć o patologii w obrębie nadnerczy. Prawdopodobnie konieczne będą badania moczu oraz USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam