Wysokie ciśnienie tętnicze krwi u 26-letniej osoby

Witam, miałam wczoraj przygodę z ciśnieniem, zatkały mi się uszy i serce zaczęło szybciej bić, zmierzyłam ciśnienie i wyszło 147/81 po chwili zmierzyłam ponownie spadło 128/74 potem znowu około 135/94 po chwili w normie, kolejne 140 pare i w normie na koniec 166/83, po chwili odpoczynku dwa razy było 123/77, ostatnio się nie wysypiam i piłam sporo alkoholu, nie wiem czy mam się wybrac do lekarza, miałam już przypadek że ciśnieniomierz wykazał 160/90 poszłam do lekarza ale ekg nic nie wykazało.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie zestresowała się Pani tymi wynikami co wpłyneło na takie pomiary. Proszę kontrolowac ciśnienie i w razie niepokojących wyników powyżej 140/90 i innch objawów udać się do lekarza.