Wysokie ciśnienie u 25-latki

Witam. Mam 25 lat. Ostatnio na akcji oddawania krwi okazało się, że miałam bardzo wysokie ciśnienie i puls(178/74,puls 92). W domu regularnie sobie mierzę ciśnienie/puls i zazwyczaj mam niemalże "książkowe". Skąd to się u mnie wzięło? Czy to może być przez to, że się podświadomie denerwuję wizytą u lekarza? Jestem osobą, która sie wszystkim przejmuje i stresuje. Chcę nadal oddawać krew i nie powinnam mieć tak wysokiego ciśnienia/pulsu. Co powinnam zrobić, żeby nie mieć tak niepokojących wyników?

Witam,

Może się tak zdarzyć,że to reakcja na widok białego fartucha. Zachęcam do spróbowania skorzystania z technik relaksacyjnych. Może się ich Pani nauczyć w gabinecie psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Ewa Czernik