Występowanie tików nerwowych u 8-latka

Witam borykamy sie rok z tikami syna 8 lat robilismy EEG głowy nic nie wyszło oraz bylismy u neurologa i psychiatry. Kuba ma roznego rodzaju tiki np.mlaskanie, tupanie ruchy reka , głowa , łapanie powietrza. Sa momenty że tiki ustepuja na kilka dni potem znów wracaja raz sa nasilone raz umiarkowane.Nie moge skoordynować jaki jest powod doszukiwałam sie różnych sytuacji lecz to na nic.Mysle że więcej ich jest jak sie cieszy i jest w euforii choc nie zawsze.Prosze o pomoc .Z góry dziekuję .

Zespół tików występuje w wielu różnych chorobach i zaburzeniach, trzeba ocenić ogólny stan zdrowia dziecka, w tym badania na pasożyty.Jeśli specjaliści psychiatra i neurolog nie znależli choroby, to może jeszcze powtórzyć konsultacje w innym ośrodku oraz przeprowadzić badanie przez psychologa dla dzieci.