Wytłumaczenie wyniku MR kręgosłupa lędźwiowego
Proszę o wytłumaczenie wyniku badania MR kręgosłupa lędźwiowego Zmiana o morfologii naczyniaka w trzonie L1-16mm.Na poziomach L4/L5 i L5/S1 zachyłki boczne spłycone oraz przewężone prawe otwory międzykręgowe.Cechy kompresji na korzenie rdzeniowe L5 i S1 oraz na prawy nerw rdzeniowy L4 i L5.Zmniejszenie przedniej rezerwy objętościowej kanału kręgowego na poziomie L4/L5. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach sąsiadujących trzonów i w stawach międzykręgowych.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest wizyta u neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.