Co oznacza wynik badania kręgosłupa i co powoduje bóle?

Zniesiona lordoza L. W trzonie L4 naczyniak 20 mm. Stan po przebytej chorobie Scheuermanna - guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów L. Dehydracja i obniżenie ysokości krążków międzykręgowych L1-S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów. Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka L1/L2 wraz z osteofitami na tylnych krawędziach trzonów uciskają worek oponowy. Szerokopostawna, obustronna wypuklina krążka L2/L3 wraz z osteofiyami na tylnych krawędziach trzonów uciskają worek oponowy oraz modelują korzenie nerwowe w zachyłkach bocznych. Pośrodkowa, skierowana caudalnie, mała przepuklina oraz szerokopostawna, obustronna wypuklina krążka L3/L4 wtaz z osteofitami na tylnych krawędziach trzonów uciskają worek oponowy oraz modelują korzenie nerwowe w zachyłkach bocznych. Szerokopostawna, obustronna wypuklina krążka L4/L5 wrza z osteofitami na tylnych krawędziach trzonów uciskają worek oponowy, modelują korzenie nerwowe w zachyłkach bocznych oraz umioarkowanie zwężają oba otwory. Szerokopodstawna, obustronna, lateralizująca w lewo ypuklina krążka L5/S1 wraz z osteofitami na tylnych krawędziach trzonów modelują worek oponowy i korzenie nerwowe w zachyłkach bocznych oraz zwężają oba otwory uciskąc nerw L5 w lewym otworze i modelując nerw L5 w otworze po prawej. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy. męszczyzna lat 52 silne bóle kregosłupa odczuwa.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga po badaniu i łącznej analizie powyższego badania bedxienmlzna coś więcej powiedzieć