Z czego mogą wynikać moje wypryski?

Witam, od jakiegoś czasu mam wypryski na twarzy (nie jest to typowy trądzik taki jak na policzkach) pojawiające się szczególnie wokół nosa, na nosie i na brodzie. Byłem już u dermatologa ale przepisywał jedynie tetralysal i metronidazol. Stosowałem tetralysal przez jakieś 2-3 miesiące ale spokój był do tygodnia po odstawieniu. Teraz znowu zacząłem w maju stosować metronidazol i zmieniłem dietę na zdrowa (odstawiłem słodycze, slodkie napoje itp). Wtedy skóra zrobiła się naprawde ładna, jedynie sporadyczne wypryski. Ostatnio jednak moja skóra zrobiła się dość bardzo tłusta na nosie i wokol niego i mam wrazenie ze mam wiecej wypryskow. Stad moje pytanie czy to może wynikać z przewiania zatok ktore mialem 4 dni temu i nadmiernego wystawiania na slonce i wtedy zaczelo wychodzic wiecej wypryskow i co moge zrobic z wypryskami oprocz wizyty u dermatologa poniewaz mam dosc antybiotykow po ktorych samopoczucie jest naprawde slabe. Myslalem nad tonikiem z ziół szwedzkich. Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.