Za wcześnie?

Witam. Moja żona urodziła dziecko w sposób naturalny i po 3 tygodniach od narodzin malucha kochaliśmy się, nie dochodziłem do końca.
Na drugi dzień po stosunku dostała krwawienia z pochwy (albo mięsiączka, albo tzw. odchody poporodowe). Czy modła zajść w ciąże po 3 tygodniach? Jeszcze nie była u lekarza, nie minęło 6 tygodni. Czy niepotrzebnie się martwię? Nie wiem co robić, proszę o  szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zaleca się, żeby kobieta po porodzie przez sześć tygodni powstrzymała się od uprawiania seksu. Czas ten jest potrzebny do zagojenia się rany w macicy powstałej po odklejeniu łożyska. Współżycie w czasie połogu może doprowadzić do zakażenia. Szansa na zapłodnienia w 3 tygodnie po porodzie jest niewielka, szczególnie jeśli Pana żona regularnie karmi piersią.

Pozdrawiam serdecznie!