Zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy a ciąża

Dwa tygodnie temu miałam robiony zabieg wyłyżeczkowania, po tygodniu kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia. Czy mogę być w ciąży?
Chciałam również się spytać, gdyż na następny dzień po zabiegu ustąpiło krwawienie, nie było też już plamienia, nawet do dnia dzisiejszego, a od wczoraj boli mnie brzuch w podbrzuszu, tak jakbym miała dostać okres.

Boję się żeby nie powtórzyło się to samo.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Nie napisała Pani niestety z jakiego powodu był przeprowadzony zabieg, ale niezależnie od tego - małe jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w takim przypadku, ale nie jest to niemożliwe. Dlatego w razie dalszych wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.

Natomiast jeżeli bóle brzucha nie ustąpią, ale będą się nasilać lub dołączą do tego inne niepokojące dolegliwości, proponuję kontrolną wizytę u ginekologa.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat testów ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!