Zaburzenia krwawień podczas stosowania antykoncepcji

Chciałam się dowiedzieć, jakie mogą być skutki "mieszania" w hormonach? W sierpniu zaczęłam brać tabl. antykoncepcyjne. Przyjęłam trzy opakowania, jednak z powodu wyjazdu i roztargnienia zapomniałam zabrać 4 op., a tym bardziej i receptę by je wykupić. Na wyjeździe skończyło się op.3 i byłam zmuszona przestać przyjmować tabl.. Pojawiło się krwawienie z odstawienia, a 5.01 okres i wtedy zaczęłam 4 op. Biorę obecnie 17 tabl. i pojawiło się krwawienie. Czy to może być skutek powyższej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany w przyjmowaniu tabletek mogą powodować tego rodzaju objawy. Proponuję zgłosić się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.