Zaburzenia lękowe i stosowanie Paroxetyny

witam mam zaburzenia lekowe przepisano mi paroxetyne ktora pomaga biore ja od roku nie jest super w 100 procentach ale o wiele lepiej mam tylko jeden problem w ciagu tego roku przytylam 20 kg

Witam, W internecie nikt nie zna dokładnie Twoich problemów ani organizmu. Zadbaj o siebie i skonsultuj się ze swoim lekarzem lub innym psychiatrą.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Według producenta wśród objawów niepożądanych przybranie na wadze na skutek przyjmowania tego leku pojawia się "często". Stwierdzono jednak, że tak samo często pojawiającym się skutkiem ubocznym jest zmniejszenie apetytu.
Wśród pacjentów można spotkać zarówno takich, którzy przyjmując dany lek przytyli, jak i schudli, lub których waga pozostała bez zmian. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji (wieku, stanu zdrowia, wagi wyjściowej, dotychczasowej historii tycia i chudnięcia, stylu życia) i sposobu żywienia podczas leczenia.

Pozdrawiam!