Zaburzenia lękowe i stosowanie leków

Od miesiąca leczę się na zaburzenia lękowe. Biorę 1/2 tabl. Nexpramu (10 mg) i 1 tabl. Alpragenu (0,25 mg) na noc. Przez pierwsze 5 dni czułem jedynie uczucie gorąca, później, przez ok. 1 tyg. ból żołądka i jelit (lewa strona brzucha) oraz ból stawów. Teraz pozostał mi jedynie lekki ból stawów łokciowych oraz nadmierne pocenie się. Czy jest to dopuszczalny skutek uboczny tych leków, czy jednak powinienem poprosić o ich zmianę, bo wciąż odczuwam także lęk antycypacyjny. Dziękuję z góry za odp.

Dzień dobry,

Wszystkie Pana obserwacje powinien Pan przedstawić własnemu lekarzowi psychiatrze, ponieważ to on Pana leczy i zna osobiście.
Proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii, która jest podstawową metodą leczenia w przypadku zaburzeń lękowych.

Witam,
są to objawy wynikające z "lęku przed lękiem",które być może też ma swoje fizyczne objawy.Proponuję,by skorzystał Pan także z pomocy psychoterapeuty,do którego może dostać pan skierowanie od lekarza prowadzącego.