Zaburzenia mowy przy wysokim ciśnieniu

Witam, moja teściową cierpi na cukrzycę oraz ma wysokie ciśnienie nawet 200\100. Od kilku dni skarży się na źle samopoczucie ale wyniki cukru i ciśnienia nie są podwyższone. Dziś po raz pierwszy pojawiły się zaburzenia mowy. Dodam że w całym ciele ma tłuszczem. Być może jakiś ucieka na nerw albo znajduje się w mózgu?Gdzie udać się po pomoc? Czy można już coś podejrzewać?

Zaburzenia mowy mogą byc pierwszym ważnym objawem uszkodzenia mózgu!
PILNIE DO NEUROLOGA, DO SZPITALA

NIEPOKOJĄCE OBJAWY MOGĄCE WSKAZYWAĆ NA ZAGRAŻAJĄCY UDAR MÓZGU:
AFAZJA= zaburzenia mowy
AFAZJA ruchowa : niemożność wypowiedzenia słów
AFAZJA czuciowa: niemożność zrozumienia słow
AFAZJA mieszana : oba zaburzenia jw
Istnieje wiele innych szczegółowych objawów uszkodzenia ośrodków mowy w mózgu
NIEDOWŁAD kończyn
NIEDOCZULICA , drętwienie kończyn , twarzy
Niewyraźna bełkotliwa mowa
Asymetria twarzy
Zaburzenia świadomości
Zawroty głowy
Zaburzenia równowagi

Nadciśnienie tętnicze i cukrzyca, Zaburzenia rytmu serca, dodatkowo otyłość; wysoki cholesterol, żylaki ; to podstawowe czynniki chorobowe sprzyjające wystąpieniu UDARU MÓZGU!
Pozdrawiam