Zaburzenia równowagi po wstawieniu mechanicznej zastawki aortalnej

Przed 4 miesiącami wstawiono mi mechaniczną zastawkę aortalną. Operacja się udała, zastawka działa bez zarzutu, ale od operacji borykam się z zawrotami głowy i zaburzeniami równowagi , które pojawiają się zwłaszcza w ciemności lub podczas przemieszczania się na otwartej przestrzeni. Czy przyczyną tych kłopotów może być codzienne zażywanie Warfinu /8-10 mg zgodnie ze wskaźnikiem INR/? W opinii niektórych lekarzy przyczyną tych zawrotów stały się kłopoty z kręgosłupem szyjnym / mam 63 lata, ale znany byłem z aktywnego fizycznie trybu życia/. Badania Dopplera wypadły pozytywnie . Czy zmiana Warfinu na Acekumarol mogłaby poprawić sytuację?

Szanowny Panie,
jest to mało prawdopodobne, aby zawroty głowy wynikały z przyjmowania Warfinu. Można się przychylić do opinii lekarzy, że zawroty wynikają z kłopotów z częścią szyjną kręgosłupa, szczególnie jeśli są to zmiany zwyrodnieniowe mogące wywołać ucisk na naczynia kręgowe. Warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego celem wykonania głębszej diagnostyki.
Serdecznie pozdrawiam