Zachowania agresywne w stosunku do siebie

Witam. Mam 18 lat i nie moge przestac robic sobie krzywdy.. Zaczelo sie to 3 lata temu kiedy tata mnie uderzyl, a mama w ogole mnie nie wspierala. Potem bylam w toksycznym zwiazku przez 1,5 roku w ktorym chlopak mnie ponizal i smial sie ze mnie. Odbilo sie to bardzo na mojej psychice zaczelam ciac sie, bic piesciami o sciane i wyrywac wlosy. Do tego wszystkiego doszla smierc mojej mamy i bardzo duze problemy w szkole. Nie wiem jak uwolnic sie od tych zachowan. Bardzo prosilabym o pomoc

Witam
Autoagresja to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie
agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Występuje w takich sytuacjach,
gdy ból fizyczny okazuje się
łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz,
trauma spowodowana w dzieciństwie.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko
objawy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia
i odzyskać równowagę wewnętrzną.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Pisze Pani, że doświadczyła wiele krzywdy w życiu. Dodatkowo pojawiła się autoagresja, z której nie potrafi Pani zrezygnować, ale jednocześnie utrudnia Pani codzienne funkcjonowanie. Zachowania jakich się Pani dopuszcza są bardzo zagrażające. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty, u którego regularne wizyty pomocowe powinny polepszyć Pani funkcjonowanie. Warto być cierpliwym, proces terapeutyczny trwa, ale jest skuteczny.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Panią. Z informacji przy poście wynika, że jest Pani pełnoletnia. Nie potrzebuje Pani już zgody drugiej osoby by udać się po pomoc do specjalisty. Z Pani opisu wynika, że doświadczyła Pani przynajmniej kilku sytuacji o charakterze traumatycznym (traktowanie przez ojca, traktowanie przez chłopaka, śmierć mamy). Zachowania, które mają charakter autoagresji mogą świadczyć o bardzo dużej energii w Pani ciele, która jest zablokowana i potrzebuje się uwolnić. Proszę poszukać blisko swojego miejsca zamieszkania specjalisty, który pomaga osobom po doświadczeniach traumatycznych. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/