Zaczerwieniona i spuchnięta warga sromowa

Witam. Mam taki problem, a mianowicie od dwóch dni mam zaczerwienioną i spuchniętą całą lewą wargę sromową, pojawiło się też na niej jakieś zgrubienie które bardzo boli. Również podczas oddawania moczu odczuwam ból i pieczenie. Sprawia mi drobny kłopot chodzenie jak i siedzenie. Nie mam pojęcia od czego się to stało. Czy jest jakaś maść która pomogłaby mi to zwalczyć ? Albo proszki bez recepty? Jakie mogą być przyczyny zaczerwienionych i spuchniętych warg sromowych? Czy to poważne objawy? Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc, bo spuchnięte wargi sromowe powodują duży dyskomfort. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Powodów tego typu dolegliwości może być wiele, jednym z nich może być ropień gruczołu Bartholina. Proponuję zgłosić się na badanie lekarskie do ginekologa. Bez badania nie można stwierdzić czym powyższa zmiana jest spowodowana. Proszę udać się do ginekologa. Otrzyma Pani również odpowiednie zalecenia lekarskie.