Zagęszczenia włóknisto-pasmowate o charakterze bliznowatym

Witam. Poproszę o interpretację wyniku badania radiologicznego płuc. "W dolnym polu płuca prawego sporadyczne zagęszczenia włóknisto-pasmowate o charakterze bliznowatym". Mój brat kaszle praktycznie od zawsze tzn. na pewno od jakiś 10 lat. Nigdy nie palił. kaszlowi nie towarzyszy też żaden ból. p Brat ma 32 lata. Proszę o poradę. Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany o charakterze bliznowatym to zmiany, które najpewniej są konsekwencją przebytych infekcji. Nie są to bez wątpienia zmiany ostre, które wymagają pilnej diagnostyki. Sugeruję planową diagnostykę w ramach poradni pulmonologicznej. Ze względu na kaszel proponuję wykonanie badań w kierunku pasożytów.