Zakażenie w obrębie około protezowym stawu biodrowego

Moja babcia ma 85 lat przez 2 lata usilnie próbowaliśmy jej pomóc z zakażeniem w obrębie około protezowym stawu biodrowego. Ze względu na wiek lekarze nie chcieli zająć się babcią... Jednakże 5 tygodni temu trafiła do szpitala przez wyciek ropy własnie z biodra. Ma 2 bakterie. Proces czyszczenie rany wymaga stosowania antybiotyków a podczas zabiegów stosują znieczulenie. Babcia właściwie od czasu jak jest w szpitalu ma zaniki pamięci... czy ten proces jest odwracalny? Jak możemy jej pomóc ?

W przypadku zaników pamięci istotne jest przeanalizowane jakiego typu są to trudności. Istotna jest obserwacja czy zapominanie dotyczy nowych informacji, które ostatnio Pani Babcia próbowała przyswoić, czy też tych, które dobrze pamiętała a teraz przypomnienie sprawia problem. W zależności od wyników Państwa spostrzeżeń można:
- pomagać odtwarzać wspomnienia Babci, zachęcając do rozmowy o nich;
- angażować intelektualnie dostosowując stopień wymagań do aktualnych możliwości (dobrze jest się zastanowić na aktywnościami, które są dla danej osoby przyjemne, np. gry logiczne, gry karciane itp);
- dbać o samopoczucie w szpitalu oraz po wyjściu z niego.

Ponadto pragnę dodać, że przebywanie w szpitalu, czy też w innym nowym i nieznanym miejscu wiąże się dla osoby starszej ze stresem oraz z większym wysiłkiem poznawczym - dostosowywaniem się do otoczenia, zaznajamianiem się z nim. Możliwe jest, że trudności stopniowo ustąpią gdy Państwa Babcia powróci do znanego sobie otoczenia co równocześnie będzie się wiązać z komfortem pod kątem emocjonalnym i poznawczym. W przypadku gdyby problemy nie ustąpiły zalecam diagnostykę pod kątem neurologicznym oraz neuropsychologicznym.