Zakrzepy brzeżne odbytu

Mam 36 lat. Od 20 leczę się x dobrym skutkiem na nadcisnienie. Nie mam innych chorób. Kilka miesiecy temu chirurg zdiagnozował u mnie zakrzepy brzeżne odbytu i zalecil zażywanie Acard 75 mg w związku z siedzącym trybem życia. Kilka dni temu farmaceutka ostrzegła mnie że nie wolno tego leku odstawić bo bardzo zwiększe ryzyko udaru i zawału. Czy to prawda? Czy mogę bezpiecznie przestać zażywać ten lek?

Gdyby do życia człowieka kwas acetylosalicylowy był niezbędny to na 100% mieli byśmy jego wytwórnię wewnątrz organizmu. Tak jednak nie jest i nie ma potrzeby brać Acardu w związku z siedzącym trybem życia czy nawet z powodu nadciśnienia. Lepiej zwalczać nadwagę lub szukać innych przyczyn nadciśnienia niż dokładać leków. No ale firmy farmaceutyczne napierają i potrzebne są dojne krowy do realizacji planów marketingowych.