Zaniki pamięci po stosowaniu leków

Dzień dobry.Pytanie do psychiatry.Choruję na Chad typu II miałem zdiagnozowany stan mieszany w młodym wieku.Po hospitalizacji miałem 4 leki.Było w miarę ok ale musiałem porzucić pasję,przytyłem 30kg i chodziłem otumaniony po lekach.Potem odtawiłem lek po którym tyłem i schudłem 10kg.Za to od 1,5 rk siedzę w głębokiej depresji.Co wybrać skoro po lekach mam zaniki pamięci,kłopoty z równowagą,funkcje poznawcze na poziomie 5 latka i inne.Skutki uboczne przeważają nad korzyściami.Te leki to porażka.

Witam, Proszę się nie poddawać. Są pacjenci, którzy przy tej chorobie przy odpowiednio dobranych lekach funkcjonują dobrze. Proszę pilnie skontaktować się z lekarzem psychiatrą i opowiedzieć o skutkach ubocznych leków i obecnym funkcjonowaniu.

Choroba afektywna dwubiegunowa to bardzo poważna choroba psychiczna. Nastręcza wielu trudności diagnostycznych, a jej leczenie - ze względu na przewlekły i nawrotowy charakter choroby - jest długotrwałe. Czasem dobranie odpowiedniej kombinacji leków (gdzie korzyści przeważają nad skutkami ubocznymi) zajmuje sporo czasu. Niestety odbywa się to metodą prób i błędów, gdyż każdy pacjent inaczej reaguje. Leki są jednak koniecznością. Proszę pamiętać, że podstawą efektywnego leczenia jest intensywna współpraca pomiędzy pacjentem a lekarzem. Należy więc znaleźć doświadczonego specjalistę, któremu Pan zaufa i wspólnie pracować nad poprawą stanu zdrowia. Leczenie też powinno być kompleksowe, tzn. oprócz farmakoterapii obejmować także psychoedukację oraz psychoterapię.