Zaparcia po leczeniu biegunki w ciąży

Dzień dobry, zwracam się z dość intymnym problemem. Mam 22 lata, jestem w 23. tygodniu ciąży i przez ponad tydzień męczyła mnie biegunka. W końcu, kiedy byłam już wycieńczona, na ostrym dyżurze polecono mi standardowe leki (loperamid), nospę na skurcze jelit i paracetamol na zbicie temperatury. Objawy ustąpiły w ciągu dwóch dni, jednak pojawiły się dla odmiany zaparcia, które same w sobie uważam za naturalną dolegliwość ciążową. Jednak stolce połączone są z żółtym śluzem, podobnym jak z pochwy, gęstym, tylko w innym kolorze. Zdaję sobie sprawę, że mam dość krępujące pytanie, ale nie wiem, czy udać się do lekarza, czy nie. Martwię się o dziecko. Czy może być to efekt uboczny poprzedniej biegunki, leków? Co robić? Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Zarówno kolor stolca jak i jego charakter najprawdopodobniej są wynikiem przebytej infekcji i stosowanego leczenia. Zastanawiające jest jednak określenie żółtawego śluzu. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który doprecyzuje to określenie. Śluz w stolcu jest bowiem objawem patologicznym i wymaga diagnostyki i odpowiedniego leczenia. Konsultacja internetowa w powyższym przypadku jest niewystarczająca.
Pozdrawiam