Zaplanowanie diety i ćwiczeń fizycznych bez głodzenia się

Dzień dobry! Mam 23 lat i mam młodszą siostrę Kingę 16 lat. Moja siostra chce się odchudzić. Ma 165 cm wzrostu i wazy 70 kg. Tłuszcz u niej najbardziej się zbiera na udach i na brzuchu. Chciałabym jej pomóc ułożyć dobry jadłospis( aby nie głodziła się) dzięki któremu straci zbędne kilogramy oraz zaplanować jakieś ćwiczenia. Ona lubi jeść dużo słodyczy czy da się jakoś to zwalczyć? I czym można to zastąpić. Agnieszka

Słodycze można zastąpić owocami(banany, winogrona, truskawki ) , owocami suszonymi ( morele, rodzynki) jednak należy pamiętać, iż w dalszym ciągu są to produkty, które dostarczają cukrów prostych i mimo ich dużej wartości odżywczej w porównaniu do słodyczy należy spożywać je z umiarem. Innym sposobem na ich zastąpienie mogą być orzechy (włoskie,laskowe, nerkowca ) , wiórki kokosowe, kakao czy gorzka czekolada ( 90% kakao ), są to bardzo energetyczne produkty zawierające duże ilości zdrowych tłuszczów dlatego również tych produktów spożycie należy kontrolować.

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska