Zapomniałam 7 tabletki i boli mnie podbrzusze - czy to może być ciąża?

Witam serdecznie! W grudniu (dokładnie 25) zaczęłam moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Brałam regularnie, ale w 3 tyg. zapomniałam 16. tabletki. Tak jak w ulotce przeszłam po zakończeniu listka na drugie opakowanie. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia do samego końca kilka razy. Ostatnio mam ciągle takie ciemne plamienia (ale to chyba dlatego, że nie zrobiłam przerwy). Na dodatek na drugim listku zapomniałam wziąć 7. tabletki czyli jeszcze 1 tydzień (był to piątek) a na drugi dzień kochałam się z chłopakiem, również do końca i się niestety nie zabezpieczyliśmy. Od kilku dni boli mnie podbrzusze i niekiedy czuję jak drga mi jeden, bądź drugi jajnik. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciąże przez jedną, bądź drugą zapomnianą tabletkę? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Wobec opisanego postępowania można stwierdzić, że została naruszona antykoncepcyjna działalność tabletek. Proponuję brać tabletki dalej w schemacie 21+7 a po 2 tygodniach od ostatniego ryzykownego stosunku wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam