Pominięcie ostatniej tabletki z blistra a wynik testu ciążowego

Witam. Mam małe pytanie. A wiec, biorę tabletki antykoncepcyjne, i zapomniałam zabrać ostatniej tabletki z listka, zrobiłam 7 dniową przerwę i zaczęłam kolejny listek. Po ponad 2 tygodniach od zaczęcia nowego listka zrobiłam test pierwszy nie pokazał nic a drugi pokazał że nie jestem w ciąży. Mam już 4 dzień przerwy miedzy tabletkami a miesiączki jeszcze nie mam. Czy jest możliwość że test nie był dobry? Jeśli jestem w ciąży czy może zaszkodzić to dziecku? Z góry dziękuje za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani przypadku doszło tylko do skrócenia cyklu tabletek aktywnych o jeden dzień, co nie wpływa na ochronę przed ciążą. Testy wykluczyły obecności ciąży, więc nie ma powodów do obaw. Brak krwawienia z odstawienia nie musi oznaczać patologii.