Zastrzyki a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Biorę pigułki hormonalne Ovulastan. Dwa tygodnie temu skręciłam kostkę i od tego czasu przyjmuję codziennie zastrzyki Fraxiparine 0,4 ml w brzuch. Na ulotce nie ma nic o interakcjach z hormonami. Jednak w zeszłym tygodniu w czasie przerwy między kolejnymi opakowaniami tabletek nie wystąpiło typowe krwawienie, tylko bardzo niewielkie plamienie. Tabletki brałam regularnie, nie pominęłam żadnej, może z 3 razy zdarzyło mi się spóźnić 2-3 godziny. Czy to skąpe plamienie to efekt zastrzyków?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie wykazano interakcji pomiędzy obydwoma preparatami. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju. Jeśli nieprawidłowe krwawienie wystąpi w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.