Zawyżony poziom hemoglobiny i zaniżona wartość czerwonych krwinek

Witam, mam 23 lata, jestem mężczyzną, 174cm wzrostu, 104kg wagi, w ciągu ostatnich 5 miesięcy przytyłem 18kg, z powodu zmiany trybu pracy z fizycznej na siedzącą. Badanie krwi wykazało mi zawyżony poziom hemoglobiny i zaniżoną wartość czerwonych krwinek we krwi. Tarczyca, żelazo, glukoza w normie. O czym mogą świadczyć te wyniki? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Marta Mielniczuk

Witam, nie podaje Pan wartości otrzymanych wyników, dlatego niemożliwe jest stwierdzenie potencjalnych przyczyn. Wynik może być również nieprawidłowy ze względu na błąd laboratoryjny, Sugerowałabym powtórzenie morfologii i w razie wystąpienia nieprawidłowości udania się do lekarza POZ. Pozdrawiam.