Zgrubienie błony śluzowej dolnej ściany lewej zatoki szczękowej w wyniku RM głowy

Witam zrobiłem dzisiaj badanie RM głowy i w opisie mam: Podkorowo, w lewym płacie czołowym widoczne są pojedyncze, niecharakterystyczne ogniska wielkości do 2-4mm, wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji Flair najprawdopodobniej naczyniopochodne. Torbielka szyszynki wielkości około 3,5m. Poza tym mózgowie bez zmian. Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony, bez cech ucisku..Zgrubienie błony śluzowej dolnej ściany lewej zatoki szczękowej grubości 5mm.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan z jakiego powodu wykonane zostało badanie. Jest to natomiast o tyle istotne, że każdy wynik badania obrazowego powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.