Zgrubienie na podbrzuszu w 18. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 18tygodniu ciąży, od jakiegoś czasu jak leże moje podbrzusze robi się w pewnym miejscu twardsze , np po lewej stronie,czasami po prawej.Czuję wtedy gulkę po jdnej stronie.Czy to jest moje dziecko? Czy powinnam się tym martwić?

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej są pierwszymi, odczuwalnymi ruchami płodu. Nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście proszę pozostać pod opieką ginekologa.