Ziołolecznictwo przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego

Mam łagodny przerost gruczołu krokowego (61 lat, PSA=3,61, PSA wolny=1,03, fPSA=28,5 %) - wąski strumień moczu. Urolog przepisał mi: Finaster (5 mg), Ranlosin 0,4 mg oraz Trimesan 100 mg co wzmocniło strumień moczu (URO-COMPACT ANALYZER). Po 6-mies. kuracji wszystko wróciło do stanu pierwotnego. Kupiłem „Wierzbownicę drobnokwiatową” (zioła i tabletki - stosuję dwa razy dz.) - strumień jest mocniejszy niż po ww. lekach. Dlaczego lekarze nie zalecają tych ziół? Co medycyna sądzi o tych ziołach?

Szanowny Panie stosunek lekarzy do medycyny naturalnej i ziołolecznictwa bywa bardzo różny, natomiast zdarza się że leki ziołowe przynoszą duża poprawę, myślę, że może je Pan z powodzeniem stosować odwiedzając co jakiś czas urologa w celu przeprowadzenia badań kontrolnych.
Pozdrawiam WK