Złamanie kości śródręcza u 18-letniej osoby

Witam, mam pewien problem. 15 lutego z okazji 18 urodzin, uderzyłem w ścianę i doznałem "Złamania podgłowowego V kości śródręcza". Zrobiono mi zdjęcie RTG, okazało się, że złamane. W szpitalu, lekarz mi ją nastawił, następnie wsadzili w gips na okres 4 tygodni. Dzisiaj zdjęto mi gips i zrobiono zdjęcie RTG, lekarz stwierdził, że wszystko jest okej. Ja zauważyłem, że kość jest tak samo złamana jak była 4 tygodnie temu. Po prostu widać gołym okiem na zdjęciu, że jest nadał złamana jak wcześniej.

Aleksander Ropielewski

Tak często bywa i asymetria pozostanie do końca życia. Może Pan reoperować złamanie. Jeżeli jednak zachowana jest sprawność nerwów i mięśni ręki, a nie wykonuje Pan zawodu wymagającego znacznych zdolności manualnych to nie ma to większego sensu.