Spiralne złamanie trzonu 2 kości śródręcza z przemieszczeniem odłamów

Witam, W sobotę żona miała kontuzję, którą w niedzielę zdiagnozowano jako "Spiralne złamanie trzonu 2 kości śródręcza z przemieszczeniem odłamów" i po repozycji wsadzono do gipsu. Wizyta kontrolna powinna nastąpić po 5-7 dniach celem sprawdzenia czy zrastanie przybiega poprawnie. Lekarz, do którego chcemy iść jest dostępny po 4 lub 8 dniach od wsadzenia ręki w gips - który termin sugerują Państwo wybrać?

Szanowny Panie

Nie ma to większego znaczenia, jednak jeśli już wybierać, to proponowałbym wizytę w 8 dniu, bo obrzęk może jeszcze się utrzymywać. Gdy obrzęk zmniejszy się to gips może być zbyt luźny i prowokować ruchy złamanych kości.
Złamanie którego Pan doznał jest zlamaniem niestabilnym, tzn. z tendencją do przemieszczeń. Podjęto próbę leczenia zachowawczego (czyli bez operacji). Jeśli jednak kości będą się przemieszczać to konieczna bedzie operacja - unieruchomienie przy użyciu tzw. drutów Kirschnera, bądź płytki - zależnie od ośrodka gdzie jest Pan leczony.

z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
klinikanadgarstka.pl