Zmęczenie i ból mięśni po pracy fizycznej

mam 35 lat dlaczego zawsze jak zrobie wieksza prace wymagajaca wysiłku czuje sie okropnie zmeczony z bólami miesni stawów??nie mam anemii ani innych chorób poza problamami nerwicowymi od 16 roku zycia i ciezkiej sytuacjio zyciowej wysiłek poteguje lek przed tym ze bedzie mnie gorzej bolał albo sie przemecze to jest dla mnie okropny problem prosze o porade dziekuje Adam

Witam! Tak jak Pan słusznie zauważył w tym przypadku przede wszystkim należy wyeliminować istnienie chorób somatycznych (anemia, niedoczynność tarczycy, zaburzenia elektrolitowe). Jeśli uczuciu zmęczenia towarzyszy natomiast silny lęk, to zdecydowanie wymaga to wprowadzenia odpowiedniego postępowania. Przede wszystkim powinien Pan zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie przeprowadzona zostanie specjalistyczna diagnostyka i wdrożone odpowiednie postępowanie (leki uspokajające, przeciwdepresyjne, psychoterapia).