Zmiana atypowa a czerniak

witam czy dobry dermatolog potrafi podczas badania stwierdzic czy to znamie np.atypowe czy już czerniak?mam takiego pieprzyka atypowego do usuniecia ale boje sie ze to czerniak poniewaz zrobił sie ciemny .czy lekarz potrafiłby powiedziec ze to czerniak gdyby zeczywiscie był czerniakiem czy nie potrafią tego przy badaniu stwierdzic?

Takie rozpoznanie postawić może tylko histopatolog, już po wycięciu zmiany. Jeżeli dermatolog po badaniu dermatoskopowym zalecił jego usunięcie, to należy to wykonać. Strach nie jest dobrym doradcom i nie uchroni Pani przed konsekwencjami, jeżeli ta zmiana okaże się czerniakiem.