Zmiana skórna na policzku u 3-miesięcznego niemowlaka

Witam, jestem mamą 3m niemowlaka, karmionego piersią. Syn dobrze się rozwija i dotychczas nie wykazywał skłonności alergicznych, nie miał też kolek. Od 1,5 tygodnia na jego policzku pojawiła sie zmiana skórna - sucha szorstka plama lekko czerwona. Prosiłabym o wskazówki, w jaki sposób podejść do diety eliminacyjnej - jestem wegetarianką, więc nie mogę od razu wyłaczyć wszystkich podejrzanych produktow. Czy mogę je wycofywać po kolei na np. tydzień czy to za krótko, żeby zaobserwowac zmianę?

Witam. W tej sytuacji jak najbardziej wskazane jest stopniowe eliminowanie z diety poszczególnych produktów tak aby uchwycić który z nich wywołuje alergię, Tydzień do wystarczający czas dla zaobserwowania tego rodzaju reakcji.