Zmiana w przeżywaniu miesiączki i bolesne wybrzuszenie na wzgórku łonowym

Witam. Moja miesiączka w tym miesiącu jest mniej obfita i BEZBOLESNA [co dla mnie jest naprawdę dziwne, bo przez całe życie w pierwsze 2 dni zwijam się z bólu] nie wiem co się dzieje, kochaliśmy się z chłopakiem ale zawsze z zabezpieczeniem + byliśmy bardzo ostrożni, nic nigdy nie pękło ani nie wyciekło. Co to może oznaczać ? Dodatkowo, ostatnio na wzgórku łonowym pojawiło mi się dziwne wybrzuszenie z lewej strony,a później znikło. Pobolewa mnie to miejsce.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dla pewności może Pani wykonać test ciążowy, jednak szansa na zajście w ciążę jest niewielka. Wybrzuszenie na wzgórku łonowym może świadczyć o miejscowej infekcji. Jeżeli kolejne miesiączki będą również posiadały inny, niż dotychczas charakter, to proponuję zgłosić się do ginekologa i wykonać podstawowe badania (badanie ginekologiczne, USG, ew. badania hormonalne).