Zmiany zapalne hypoechogeniczne i powiększone węzły chłonne a Hashimoto

Witam, czy zmiany zapalne hypoechogeniczne bez cech patologicznych, bez elementów litych i torbieli na prawym placie tarczycy oraz powiększone wezly chlonne podzuchwowe po prawej stronie również hypoechogeniczne moga świadczyć o Hashimoto? Dodam, że morfologie z rozmazem oraz OB i TSH mam w normie. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy mogą świadczyć o Hashimoto... trudno powiedzieć, nie jest to wykładnik choroby, jednak z całą pewnością należy brać pod uwagę tą chorobę. Proponuję konsultację z endokrynologiem.