Zmienne zachowanie narzeczonego

Witam. mam pyt. Mój narzeczony jest zazwyczaj spokojny i opanowany, wspiera mnie i ciagle jest przy Mnie. Wczoraj zauważyłam że był jakiś inny. nie umiał się określić , nagła zmiana humoru, odpowiadał nerwowo i co chwile sie unosil i uspokajał. Wątpię żeby takie objawy były po zapaleniu marihuany, aczkolwiek był też pod wpływem alkoholu . Być może to też spowodowało tak zmienne zachowanie. Jednak proszę o pomoc, chce mu jakoś pomóc a sama już nie mam siły i nie wiem jak.

Jeśli podobne objawy powtarzają się od dłuższego czasu, a nie ma ku temu przesłanek (np stres w pracy, przemęczenie, trudny okres w życiu osobistym itp), proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Zdiagnozowanie pozwoli określić naturę trudności, a także podjąć leczenie.

Mgr Adam Horak Psycholog

Dość stanowczo zaprzecza Pani, że narzeczony był pod wpływem marihuany, ale skąd ta pewność? Chyba trudno byłoby się z tym zgodzić, że wahania nastroju są typowym skutkiem picia alkoholu. Stan po użyciu alkoholu jest raczej łatwy do stwierdzenia. Alkohol najpierw działa pobudzająco a potem sedatywnie (uspokajająco) a na końcu dochodzi do utraty koordynacji ruchowej u osoby, która go zażyła w większej ilości. W sytuacji erotycznej u mężczyzn osłabia popęd seksualny a u kobiet pobudza go. Zachowanie Pani narzeczonego raczej nie wskazuje na zwykłe „podchmielenie” sobie, ale może wskazywać na coś innego. Zresztą sama Pani pisze, że "aczkolwiek [narzeczony] był t e ż pod wpływem alkoholu" . Gwałtowne wahania nastroju trwające powyżej dwóch tygodni mogą być objawem poważniejszych problemów zdrowotnych, co mógłby stwierdzić lekarz podczas wywiadu. Może to omyłka, ale używając zaimka "mnie", słowo to napisała Pani z dużej litery. Jeśli świadomie, to proszę się zastanowić, komu chce Pani pomóc?