Znęcenie psychiczne w związku siostry

Witam. Moja siostra ma problem z narzeczonym. Jak czytałam temat psychiczne znęcanie się nad żoną każdy podpunkt idealnie do niego pasuje: szał z byle powodu, podejrzewanie o zdradę,ktoś spyta się o drogę - kłótnia bo rozmawia z obcym, ubiór(ubiera się bardzo elegancko-spódniczki do kolanka, bluzki bez dekoldu, jeden cekinek na odzieży i katastrofa, obszycie sukienki skórą-tragedia). Najgorsze jest to, że on nie widzi w sobie winy. Przeprosi ale twierdzi że to jej wina. Nie wiem jak mogę pomóc.

Proponuję jak najszybciej namówić siostrę na wizytę u psychologa. Zaburzenia osobowości u narzeczonego siostry raczej nie miną, zwłaszcza, iż sam nie widzi nic niestosowanego w swoim zachowaniu. Im dłużej siostra tkwi w niezdrowym związku, tym trudniej będzie jej z niego zrezygnować (osoba krzywdzona "zapomina" jak wyglądają prawidłowe stosunki międzyludzkie).

Można zaproponować pomoc specjalisty, wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to normalne. Patologiczną zazdrość można leczyć. Psychoterapią. Jeśli jednak siostra i narzeczony nie mają motywacji (a skoro siostra zgadza się na to, nie stawia granic i nie dzieła na rzecz zmiany), Pani nie da rady zmienić czegoś "z zewnątrz" i na siłę.