Zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej w wyniku badania obrazowego kręgosłupa

proszę o odp co to znaczyZniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Krążki międzykręgowe L2/3 L3/4 L5/S1 wykazują cechy zaburzeń uwodnienia, z obniżeniem ich wysokości. Nierówności bleszek granicznych trzonów kręgów L2 oraz L3 z ich miejscowym dotrzonowym odkształceniem oraz cechami obecności przepuklin dotrzonowych krązków międzykręgowych przez dolne blaszki graniczne Na poziomie L5/S1 zaznaczona niewielka tylna protruzja krążka międzykręgowego z uwypukleniem pierścienia włóknistego do 2 mm

Witam,
cały opis świadczy o zmianie biomechaniki w odcinku lędźwiowym. Najbardziej niepokojąca jest informacja o uwypukleniu pierścienia włóknistego, dlatego proponuję udać się do fizjoterapeuty lub neurochirurga, który przeprowadzi badanie kliniczne/funkcjonalne, i zróżnicuje czy dolegliwości mają charakter korzeniowy czy rzekomokorzeniowy. Na podstawie wyników takiego badania zaleci odpowiednie leczenie. Przy takich opisach ból zazwyczaj pochodzi jednak ze stawów międzykręgowych, które są ściśnięte prze obniżenie wysokości krążków międzykręgowych. Przyczynowym leczeniem zachowawczym będzie leczenie z zakresu terapii manualnej, odpowiednie techniki mobilizacji tkanek miękkich i stawów oraz trening medyczny skoncentrowany na stworzeniu gorsetu mięśniowego brzucha wykonywany systematycznie powinien załatwić sprawę. Pozdrawiam Dziękuję