Zniesienie fizjologicznej lordozy, nieco skoliotyczne ustawienie osi długiej kręgosłupa w prawo
Witam otrzymałam dzisiaj wynik TK kręgosłupa odc-C. Badanie wykazało: zniesienie fizjologicznej lordozy , nieco skoliotyczne ustawienie osi długiej kręgosłupa w prawo. Szerokość szpar międzykręgowych i otworów międzykręgowych prawidłowa. Na poziomie C6/7 stwierdza się centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego do kanału kręgowego na głębokości 1,5-2mm z minimalnym uciskiem worka oponowego,bez ucisku korzeni nerwowych. Proszę o poradę co ten wynik dla mnie oznacza .

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Taki wynik badania TK kręgosłupa świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecajacym badanie, neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.